PTT 1. Lig takımlarından Adana Demirspor Olağanüstü Genel Kurulu yapıldı. Tek listeyle gidilen seçimlerde mevcut Başkan Sedat Sözlü 2. kez başkan olarak seçildi.

Adana Demirspor Olağanüstü Genel Kurulu Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleşti. Kongrenin divan başkanlığını Adana Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Ali Gülleri’nin yaptığı genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Çoğunluğun sağlandığı kongrede seçime gidildi. Tek listeyle gidilen seçimlerde mevcut Başkan Sedat Sözlü tekrar başkan seçildi.

Adana Demirspor Kulüp Başkanı Sedat Sözlü, burada yaptığı konuşmasında Süper Lig’e çıkamamanın üzüntüsünü yaşadıklarını belirtti. Takımlarının play off’lara gelmeden Süper Lig’e çıkması gerektiğini savunan Başkan Sözlü, "Şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım çok büyük gayret sarf ettik. Taraftarlarımızla bütünleştik. Çok şükür o sıkıntılı süreçte bile, ne bir kriz yaşandı, ne aksi bir durum yaşındı. Hep başımız dik sezonu bitirmeye çalıştık Allah’a şükür. Belki çıkamamış olabiliriz ama başı dik bir başkan ve yönetim kurulu olarak karşınıza çıkmış bulunuyoruz." dedi.

Beklentilere cevap verememenin üzüntüsüyle karşı karşıya geldiklerini aktaran Başkan Sözlü, "Süper Lig’de mücadele eden bir takımın kulüp başkanı olarak buraya çıkmak isterdim. Ama dediğim gibi. Sezon içerisinde yaşadıklarımız konusunda hiçbir zaman mazeret aramadık, yaşanan olayların arkasına sığınmadık. Ama sizin de gördüğünüz gibi hakem hataları hat safhadaydı. Geçmiş sezonda diğer yönetimlerde de aynı sorunlar yaşandı. Ben 1 yıldır başkanım ama geçmişe de bakıyorum. Adana Demirspor hep haksızlıklarla karşı karşıya kalmış ama bu yıl takım ilk defa bu kadar kapıya dayandı." diye konuştu.

Konuşmanın ardından yönetim kurulu üyeleri hatıra fotoğrafları çektirdi.

Adana Demirspor'un yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; Kulüp Başkanı Sedat Sözlü, Yönetim Kurulu üyeleri, İmam Gazali Hıradağı, Levent Duyuluer, Ayhan Deniz, Murat Balak, Feyzullah Öğe, Ekrem İnaltekin, İsa Önük, Emin Sürerli, Demet Ertem, Ramazan Çimen, Kazım Bozan, Ertan Aşrak, Volkan Gündoğdu, Kenan Şenbayrak, Şentürk Çalık, İsa Tuzcu, Azizcan Eken, Erdinç İpek, Edip Gülnar.
Cihan
İLGİLİ HABERLER